Awokado – Drzewo życia dla Rwandy

to akcja charytatywna polegająca na zbieraniu funduszy, aby zakupić szczepki drzew awokado. Są one pierwszym i podstawowym źródłem pożywienia, szczególnie spożywanego przez dzieci w środkowej Afryce, a szczególnie w Rwandzie. Czas akcji jest przewidziany na okres Adwentu, podczas którego SKC zbiera pieniądze od I niedzieli Adwentu poprzez kiermasz aniołków i innych ozdób świątecznych oraz w II niedzielę Adwentu kiermaszu ciast, aby zysk przeznaczyć  na zakup drzewek. Koszt jednego zaszczepionego drzewka to 35 PLN.

Dzieci w Rwandzie otrzymują :

  • motywację do nauki: drzewko, jako nagroda za dobre wyniki w szkole.
  • wsparcie: drzewko, jako pomoc dzieciom z ubogich rodzin czasem niechodzącym do szkoły, wyraz dzielenia się dobrem i miłością z innymi.
  • świadectwo wiary: drzewko to zachęta do głębszego przeżywania czasu Adwentu, otwarcia się na bliźnich, przez co przygotowujemy się do przyjęcia wielkiego daru Jezusa Chrystusa.
  • zadanie bycia odpowiedzialnym i wytrwałym: otrzymane drzewko zachęca do troski nad nim, by dziś posadzone i otoczone opieką, po dwóch latach mogło wydać smaczne owoce dla właściciela i całej rodziny.
  • zadanie patrzenia w przyszłość: za pierwszy przyniesiony owoc awokado dziecko otrzyma specjalną nagrodę.

https://koszalin.gosc.pl/doc/6015590.Awokado-drzewo-zycia-Z-Bialej-do-wiosek-w-Rwandzie